TCMB Olağan Genel Kurulu 30 Nisan’da toplanacak – Son Dakika Ekonomi Haberleri

TCMB Olagan Genel Kurulu 30 Nisanda toplanacak Son Dakika

TCMB Olağan Genel Kurulu 30 Nisan’da toplanacak – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) 2023 yılına ait 92. Hesap Dönemi Olağan Genel Kurul Toplantısı 30 Nisan 2024 Salı günü gerçekleştirilecek.

KİMLER KATILACAK?

TCMB’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı davet ilanına göre, pay sahipleri veya temsilcileri Genel Kurul Toplantısı’na, Merkezi Kayıt Kuruluşu AŞ (MKK) tarafından sağlanan “Elektronik Genel Kurul Sistemi” (e-GKS) aracılığı ile veya toplantı mahallinde fiziki olarak katılabilecekler.

Pay sahipleri genel kurul toplantısına fiziki olarak bizzat kendileri katılabileceği gibi üçüncü bir kişiyi de temsilcisi olarak gönderebilecekler.

BANKA MECLİSİ’NE İKİ ÜYE SEÇİLECEK

Toplantının gündeminde, Banka Meclisi ve Denetleme Kurulunun 2023 hesap yılına ait raporlarının okunması ve görüşülmesi, 2023 yılına ait bilanço, kâr ve zarar hesabının onaylanması, Banka Meclisi üyelerinin ve Denetleme Kurulu’nun ibraları, Banka Meclisi’nin 30 Nisan 2024 tarihi bitiminde boşalacak iki üyeliği için seçim yapılması ve Denetleme Kurulu’nun 30 Nisan 2024 tarihi bitiminde boşalacak bir üyeliği için seçim yapılması bulunuyor.


NTV’yi sosyal medyadan takip edin